Czy opłaca się kupować olejki konopne na prezent dla Babci lub Dziadka?

Dzień Babci i Dziadka to święto przypadające w drugiej połowie stycznia. Z tej okazji można sprezentować najbliższym różnego rodzaju upominki, mniej lub bardziej praktyczne. Wiadomo, że najbardziej sprawdzonymi pomysłami na okazjonalne prezenty dla seniorów będą produkty związane z szeroko pojętym dbaniem o zdrowie. Zanim zwiedzie nas kolejny, średnio przydatny pomysł na prezent, pomyślmy o czymś, co pozwala utrzymać dobrą kondycję, pozytywne samopoczucie i działać niczym eliksir młodości. Tym czymś są olejki konopne!

Olejki konopne – co zawierają, że są tak skuteczne w działaniu?

Przez ostatnie dwa lata o olejkach konopnych zrobiło się bardzo głośno, głównie z powodu ich ponadprzeciętnej skuteczności w leczeniu przeróżnych dolegliwości wśród osób w różnym wieku. Regularne stosowanie olejków konopnych hamuje symptomy wielu typowych dla seniorów, a także poważnych chorób. Są to substancje sprzedawane w butelkach o niewielkiej objętości, około kilkuset mililitrów, ale za to bardzo wydajne i intensywne w zapachu. Wystarczy kilka kropel specyfiku dodawać do ulubionych napoi, na czele z herbatą i sokami, aby silnie i konkretnie wzmocnić pracę całego organizmu, a także oczyścić z produktów toksycznych. Olejki konopne skuteczność swojego działania zawdzięczają CBD, czyli substancji powstającej w czasie przetwarzania konopi siewnych. Kannabinoidy są w pełni bezpieczne dla naszego organizmu i nie można ich w żaden sposób przedawkować.

Konopne kosmetyki do pielęgnacji skóry – dla osób w każdym wieku

Olejki konopne z dodatkami ekstraktów

Najpopularniejszymi produktami z działu olejków konopnych dostępnych na rynku są oczywiście te w czystej postaci, o stężeniu od 5 do 50%. Cena olejku uzależniona jest od jego stężenia oraz objętości opakowania. Branża konopna na całym świecie rozwinęła się na tyle szeroko, że w ofercie sprzedawców znajdziemy różne wersje produktów z dodatkowym uzupełnieniem mieszanek ziołowych. Dzięki temu ich działanie jest jeszcze bardziej intensywne. Aromatyczne olejki konopne z wyciągiem z melisy poleca się wszystkim narzekającym na stresy, alergicy mogą z powodzeniem korzystać z olejków z dodatkiem wyciągów z kwiatu bzu. Z kolei olejki z wyciągiem z owoców tropikalnych mogą pomóc w powstrzymywaniu nadmiernego apetytu, jeśli naszym celem staje się szybka utrata wagi.

Olejki konopne – do użytku wewnętrznego i zewnętrznego

Obdarowując Babcię i Dziadka prezentem w postaci olejków konopnych, pamiętajmy, aby wyjaśnić im działanie nieznanych dotąd preparatów. Dzięki temu szybko pozbędą się lęków przed korzystaniem ze specyfików, o której do tej pory nie słyszeli. Wysokiej jakości olejki konopne można stosować nie tylko do picia, ale także w celach pielęgnacyjnych włosów oraz skóry. Już po kilkukrotnym zastosowaniu uda się zauważyć znaczną różnicę, skóra zacznie odzyskiwać swoją sprężystość, zdrowy kolor, włosy staną się jakby gęstsze i bardziej lśniące. Olejki konopne często wchodzą w skład eleganckich zestawów prezentowych CBD, gdzie znaleźć można również różnorodne kosmetyki z dodatkiem konopi, w postaci żeli i kremów, a także herbat ziołowych, a nawet smacznych przekąsek na każdą okazję!